SMA AB NCC AB onionen.se Foxkeh

Anmälda Z-trofen


2008/02/19 av Fredrik Bergman - Rally

Klicka på länken nedan till höger för att läsa vilka som är anmälda tom 19feb

Anmälningslista Z-Trofén (ändrad 2008-02-19 19:12:37)
125 deltagare
= Ändrad senaste dygnet
Förare / CO-driver / Anmälare Klubb Licensklass / Bilklass Bilmärke / Modell
A-förare 4wd
31 deltagare
Urban Eriksson Stuguns MK A-förare Mitsubishi
Sören Anttila Stuguns MK Grp. A > 2000 Lancer Evo VI

Anders Jonasson Wäxjö MS A-förare Mitsubishi
Andreas Söderström Ryds MK Nationell Special 4WD Lancer Evo IV
www.jonassonmotorsport.com

Kenth Östlund Hedesunda MK A-förare Mitsubishi
Hans Ädel Hedesunda MK Grp. N > 2000 Lancer

Robert Johansson Ljusdals MS A-förare Mitsubishi
Lasse Grip Ljusdals MS Grp. N > 2000 Lancer Evo V

Christian Johansson Vara MK A-förare Subaru
Ida Olsson Vara MK Grp. A > 2000 Impreza

Mikael Ericsson KAK Motorsport A-förare Mitsubishi
Pär Almkvist KAK Motorsport Grp. N > 2000 Lancer Evo VII
Jämtlands Bildemontering AB

Jonas Wigren Norrköpings MK A-förare Ford
Jon Magnusson SMK Lindesberg Grp. A > 2000 Focus WRC
Anläggningstrp. i Norrköping AB

Mats Jonsson Forshaga MC A-förare Ford
Johnny Johansson SMK Lindesberg Grp. A > 2000 Escort WRC
BILAM

Jan-Olov Marklund Uak A-förare Lancia 16v
Mikael Eriksson Nationell Special 4WD Intergrale HF Evo6

Håkan Eriksson Örsundsbro MK A-förare Mazda
Catarina Gustavson Örsundsbro MK Nationell Special 4WD 323 GTR

Sten-Erik Eriksson SMK Sundsvall A-förare Nissan
Johan Garli Stugun MK Nationell Special 4WD Sunny GTI-R

Markus Hällbo Säters MK A-förare Mitsubishi
Lars Gustafsson Hofors MS Grp. N > 2000 Lancer Evo IX

Michael Söderholm Krokoms MK A-förare Toyota
Mikael Salomonsson Jämtlands MK Nationell Special 4WD Celica
Team Däckia Östersund

Lars-Erik Ahlbäck Överkalix MK A-förare Mitsubishi
Lennart Ahlbäck Överkalix MK Grp. N > 2000 Lancer Evo IV

Patrik Sjöberg Örnsköldsvik RK A-förare Mitsubishi
Peter Westman Sollefteå RRC Grp. A > 2000 Lancer Evo VII
AHAB Hiss o Ställning

Göran Lindström Huddinge MK A-förare Mitsubishi
Kjell Andersson Huddinge MK Grp. A > 2000 Lancer Evo VII

Lars-Ove 'Biffen' Olsson Forshaga MC A-förare Mazda
Anders Moberg Forshaga MC Nationell Special 4WD GTR

Joachim Borg SMK Linde A-förare Mitsubishi
Lill Erik Gustavsson SMK Linde Grp. N > 2000 Lancer Evo IX

Joakim Längberg Linköpings MS A-förare Mitsubishi
Lars Blondell Mantorpsmk Grp. A > 2000 Lancer Evo VII
Team Global Batterier

Jörgen Edholm Stuguns MK A-förare Mitsubishi
Per Nilsson Stuguns MK Grp. A > 2000 Lancer Evo VI

Jonas Ericsson Kolsva MS A-förare Mitsubishi
John Stigh Västra Östergötlands MK Grp. N > 2000 Lancer Evo IX

Peter Appelskog Östergyllen RC A-förare Ford
Pelle Carlsson Östergyllen RC Grp. A > 2000 Escort WRC
Team Appelskogs Bil

Niklas Hägg SMK Hälsinge A-förare Toyota
Markku Kangas Sandvikens MK Nationell Special 4WD Celica GT 4
L.Häggs Bildemontering AB

Eddie Hörbing Laxå MK A-förare Ford
Marie Andersson Teknis MC Grp. A > 2000 Focus WRC

Jimmy Joge SMK Motala A-förare Mitsubishi
Mathias Gårdman Norrköpings MK Grp. N > 2000 Lancer Evo IX

Lennart Olsson SMK Sundsvall A-förare Mazda
Henrik Hedström SMK Sundsvall Nationell Special 4WD 323

Magnus Strömberg Mknj A-förare Mitsubishi
Håkan Lindberg Jämtlands MK Grp. A > 2000 Lancer Evo VII

Jari Saarinen MSK Kvarnvingarna A-förare Ford
Jörgen Carlsson MSK Kvarnvingarna Grp. A > 2000 Focus WRC
Bürstner Sverige AB

Roger Vestin Örnsköldsviks RK A-förare Audi
Anna Hallams Örnsköldsviks RK Nationell Special 4WD S2
Vestins Frakt AB

Håkan Svensson Fägre MK A-förare Mitsubishi
Nationell Special 4WD Lancer Evo VI

Mikael Lindqvist SMK Östgöta A-förare Ford
Thomas Carlsson Katrineholms MK Grp. A > 2000 Focus

A-förare 2wd
41 deltagare
Matti Johansson Vara MK A-förare Saab
Ronny Johansson Vara MK Grupp H 900

David Lindström Skillingaryds MK A-förare Volvo
Per-Magnus Johansson Skillingaryds MK Grupp H 244

Mikael Andersson Älmhult MK A-förare Volvo
Ulf Nilsson Ryds MK Grupp H 240
Råshult Motorsport

Jonas Johansson MK Ran Askersund A-förare Toyota
Jesper Johansson Ryds MK Grupp H Corolla

Niklas Johansson Årjängs MK A-förare Saab
Conny Carlsson Årjängs MK Grp. A > 2000 9-3 Turbo E85

Tom Damberg Vaxholms MK A-förare Volvo
Mats Jägerhult Vallentuna MK Grupp H 940

Christoffer Holmberg Karlskrona AK A-förare Opel
Jimmy Kristianssen Gullabo RC Grupp H Ascona B

Pär Kjellkvist Umeå AK A-förare Opel
Kicki Larsson Vännäs MK Grupp H Ascona B

Björn Beck Åmåls MK A-förare Ford
Patrik Lindberg Bengtsfors MK Grupp H Escort

Fredrik Jonson Strängnäs AMS A-förare VW
Johan Johansson SMK Valdemarsvik Grp. A 1600-2000 Golf III

Patrik Westerlund AMF Årsunda A-förare Toyota
Thomas Åkelid AMF Årsunda Grupp H Corolla
Team Lumek Motorsport

Tommy Ström Härnösands MK A-förare Toyota
Mats Frycklund Härnösands MK Grupp H Corolla

Niklas Sääw SMK Valdemarsvik A-förare Volvo
Fredrik Eklund SMK Valdemarsvik Grupp H 940

Mats Larsson Fagersta MK A-förare Opel
Daniel Andersson Fagersta MK Grupp H Kadett GSI
Auto-Center i Bergslagen AB

Simon Johansson Hagfors MK A-förare Volvo
Eje Bernström Degerfors RC Grupp H 240

Kent Persson Säffle MC A-förare Toyota
Lars-Inge Björlin Säffle MC Grupp H Corolla
MP Maskin o Motor AB

Mats Ulander Vännäs MK A-förare VW
Christofer Fredriksson Vännäs MK Grupp H Golf II

Håkan Broo Kils MK Bil A-förare VW
Krister Gull Kils MK Bil Grupp H Golf

Anders Jonsson Jämtlands MK A-förare Volvo
Erik Persson Jämtlands MK Grupp H 240 R

Pekka Putto SMK Gävle A-förare Volvo
Christer Nygren SMK Gävle Grupp H 240

Martin Lundquist Fagersta MK A-förare Renault
Christian Wisti - Segerström Fagersta MK Grp. N 1600-2000 Clio
FINNKAT

Martin Berglund SMK Gävle A-förare VW
Henrik Olsson Hedesunda MK Grupp H Golf III

Mats Adielsson Göteborgs MF A-förare Ford
Peter Kurtén Älvbygdens MK Grp. N 1600-2000 Fiesta ST 150

Fredrik Menck SMK Motala A-förare Renault
Kim Göransson SMK Motala Grp. N 1600-2000 Clio Ragnotti
Tornby Bilteknik AB

Robert Persson Munkfors MC A-förare Saab
Per Larsson Munkfors MC Grp. A 1600-2000 9-3 KitCar E85
TEAM MUNKFORS BILSKROT AB

Hans-Åke Jansson MK Rimo A-förare Volvo
Håkan Jansson MK Rimo Grupp H 240
A.Jansson o son skogsmaskiner

Tobias Söderqvist AMF Årsunda A-förare Toyota
Joakim Söderqvist AMF Årsunda Grupp H Corolla
Tractive AB

Stefan Jonsson Vännäs MK A-förare SEAT
Bengt Sandberg Umeå AK Grp. A 1600-2000 Ibiza

Håkan Süld Dalby MK A-förare Volvo
Johnnie Fredriksson Östhammars MK Grupp H 240

Anders Johnsen SMK Dala Falun A-förare Ford
Grupp H Escort
Tractive AB

Stefan Åhsberg MK Team Westom A-förare Opel
Anders Johansson MK Team Westom Nationell Special 2WD Astra

Nicklas Karlsson MK Team Westom A-förare Opel
Anders Guldbransson MK Team Westom Grupp H Kadett GSI

Calle Trainor Katrineholms MK A-förare Renault
Henrik Dahlgren Katrineholms MK Grp. N 1600-2000 Clio Sport
Calix Bilvärme AB

Per-Arne Sääv VÖMK A-förare VW
Karl-Olof Lexe Ryds MK Nationell Special 2WD Golf GTI KitCar

Christer Steen Svärdsjö MK A-förare Opel
Leif Fredriksson Björkviks MC Grupp H Corsa

Leif Peterson Göteborgs MF A-förare Toyota
Toni Sundkvist SMK Motala Grupp H Corolla
JOKI MOTORSPORT

Krister Etting Vännäs MK A-förare VW
Håkan Sundqvist Vännäs MK Grupp H Golf III 16v Etanol

Per-Anders Högsäter SMK Eda A-förare Volvo
David Mård MK Team Treske Grupp H 240

Bo Almgren SMK Arboga A-förare VW
Johan Thelin Mälaröarna MK Grupp H Golf 16v
FAHS Poltech Rally Team

Tobias Wärme MK Orion A-förare Volvo
Grupp H 940 Evo

Joachim Nilsson SMK Arboga A-förare Opel
Matthias Olofsson SMK Arboga Grp. A 1600-2000 Astra

B-förare 4wd
6 deltagare
Bengt Gustavson Örsundsbro MK B-förare Mazda
Magnus Karlsson Enköpings MK Nationell Special 4WD 323
Bålsta Hjul oBilservice

Roger Ramsell Jämtlands MK B-förare BMW
Nationell Special 4WD 325iX

Hasse Klingberg Stuguns MK B-förare Mazda
Nationell Special 4WD 323

Lennart Gälliner Jämtlands MK B-förare Mazda
Ove Olsson Jämtlands MK Nationell Special 4WD 323 T

Jennie-Lee Hermansson KAK B-förare Mitsubishi
Christoffer Bäck SMK Hedemora Grp. N > 2000 Lancer Evo IX

Gabriel Savela Stockholms Bil Kubb B-förare Mazda
Mikael Savela Stockholms Bilklubb Nationell Special 4WD 323 4x4 Turbo

B-förare 2wd
25 deltagare
Jörgen Andersson Kullings MS B-förare VW
Benny Holmstrand Kullings MS Grupp H Golf III

Lars Savander Waxholms MK B-förare Volvo
Krister Nordlund Skepptuna MK Grupp H 240

Jörgen Jonsson SMK Sala B-förare Peugeot
Magnus Brudigam SMK Västerås Grp. N 1600-2000 206 RC

Pär Swedh SMK Hälsinge B-förare Volvo
Lars-Åke Persson SMK Hälsinge Grupp H 242

Jesper Gunnarsson Södra Sunnebos MK B-förare Volvo
Stefan Petersson Grimslövs MS Grupp H 240

Tommie Lindberg Hällefors MK B-förare Peugeot
Martin Lindberg Hällefors MK Grp. N 1600-2000 306 GTI

Robert Andersson Eskilstuna MK B-förare SEAT
Carl-Gustaf 'Kapten' Karlsson Eskilstuna MK Grp. A 1600-2000 Ibiza

Patrik Olsson Norrköpings MK B-förare Volvo
Jonas Sandberg Tjust MK Grupp H 940

Jon Johansson Idkerbergets MK B-förare Ford
Jim Hjerpe Säters MK Grupp H Escort Mk 6

Ola Parkheden Mälaröarnas MK B-förare VW
Joel Ardell Norrköpings MK Grupp H Golf III

Daniel Johansson Hagfors MK B-förare Volvo
Rolf Sörensen Degerforsrc Grupp H 240

Marcus Nilsson Offerdals MK B-förare Opel
Petter Nilsson Grupp H Kadett

Linus Axman Norrköpings MK B-förare Opel
Markus Harrström MK Ramunder Grupp H Astra

Magnus Ericsson Degerfors RC B-förare Volvo
Jennie Svensson SMK Karlskoga Grupp H 940

Anders Åberg Hässleholms MK B-förare VW
Christoffer Svensson Jönköpings MK Grupp H Golf Mk II

Mikael Åström Ö-viks RK B-förare Audi
Gerard Sjökvist Ö-viks RK Grupp H Cupé

Kim Nilsson Skutskärs MS B-förare VW
Micke Pettersson SMK Gävle Grupp H Golf II

Robert Hedqvist Jämtlands MK B-förare Volvo
Martin Asp Jämtlands MK Grupp H 240

Kurt Ljung Skepptuna MK B-förare Opel
Grupp H Ascona B

Lars-Erik Kronberg Ludvika MS B-förare Ford
Peter Johansson Säters MK Grp. N 1600-2000 Fiesta

Thomas Johansson MK Team Westom B-förare Volvo
Sune Elofsson MK Team Westom Grupp H 240

Johan Östlund Flens MS B-förare VW
Kent Fargo Flens MS Grupp H Golf

Lars-Åke Nygren Finnskoga MK B-förare Peugeot
Marcus Nord Finnskoga MK Nationell Special 2WD 306 S16

Patrik Forsberg Storumans SK B-förare Ford
Grp. N 1600-2000 Fiesta Flexifuel

Andreas Thelaus Karlstad MC Bil B-förare Citroën
Thomas Waldenström Fryksdalens MK Grp. N 1600-2000 Xsara VTS
Din Rallyboutique

C-förare 2wd
4 deltagare
Johan Carlsson Degerfors RC C-förare Renault
Johan Lövgren Degerfors RC Grp. N 1600-2000 Clio Ragnotti

Jonas Tengner Mälaröarnas MK C-förare Renault
Mats Nilsson Grupp H Clio Williams

Mats Oskarsson Malungs MK C-förare VW
Emil Bengtsson Malungs MK Grupp H Golf

Markus Hellby Krokoms MK C-förare VW
Mats Söderholm Krokoms MK Grupp H Golf
Team Däckia Östersund

B-förare Klass Ekonomi
1 deltagare
Håkan 'Nutte' Henriksson Offerdals MK B-förare Opel
Alf Carlsson Härnösands MK Grupp E Ascona B

C-förare Klass Ekonomi
3 deltagare
Hans Åkerström Jämtlands MK C-förare VW
Per Nauman Jämtlands MK Klass Ekonomi Passat LS

Henrik Bergkvist Härnösands MK C-förare VW
Fredrik Bergkvist Härnösands MK Klass Ekonomi Golf GTI

Svante Hedlund Bergs MK C-förare BMW
Anki Norell Bergs MK Klass Ekonomi 318i

Volvo Original Elit
6 deltagare
Bengt Olsson Föllinge MK A-förare Volvo
Eva Blomqvist Föllinge MK Volvo Original 940

Niklas Nibbe Nilson Jämtlands MK A-förare Volvo
Laila Strömberg Volvo Original 940

Ingemar Thelander SMK Gävle A-förare Volvo
Volvo Original 740
Valbo Alltjänst AB

John Pettersson Stuguns MK B-förare Volvo
Erik Pettersson Stuguns MK Volvo Original 244

Mats Lemnert Offerdals MK B-förare Volvo
Patrik Ljungkvist Offerdals MK Volvo Original 940
Jämtlands Bildemontering

Magnus Edfeldt Jämtlands MK B-förare Volvo
Fredrik Lorentzen Jämtlands MK Volvo Original 940
LOOP Profil o Brodyr

Volvo Original Cup
1 deltagare
Martin Eriksson Stuguns MK C-förare Volvo
Daniel Edholm Stuguns MK Volvo Original 242

Ungdomsrally
7 deltagare
Oskar Brorsson Jämtlands MK Junior VW
Peter Brorsson Jämtlands MK Klass Ekonomi Golf
Loop Profil o Brodyr

Henrik Salomonsson Ånge MK Junior VW
Ingemar Salomonsson Ånge MK Klass Ekonomi Golf

Mattias Adielsson Gkrc Team 13 Junior VW
Ulf Grolander Älvbygdens MK Grp. N < 1400 Polo

Tobias Bergetorp Offerdals MK Junior VW
Jan Bergetorp Oferdals MK Grupp E Golf GTI

Pontus Tidemand SMK Eda Junior Volvo
Micke Lindh MK Team Westom Volvo Original 940
Lejtorp Racing

Mattias Johansson Jämtlands MK Junior VW
Bruno Johansson Jämtlands MK Klass Ekonomi Golf GTI
Team Office Racing

Filip Carlsson Jämtlands MK Junior Volvo
Benny Carlson Stuguns MK Volvo Original 242




Du måste vara inloggad för att kommentera.

Det finns ännu inga kommentarer.

Användarnamn:

Lösenord:

Registrera
Glömt lösenord?


Statistik

Besökare just nu: 10
Medlemmar: 254
Länkar i arkivet: 649
Nyheter: 126
Kommentarer: 21
Foruminlägg: 26
Annonser: 21

Mer statistik..


Inloggade


Senaste klotter

lol
lol

lol